آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
نحوه تگ کردن در اینستاگرام l منشن کردن افراد در l Instagram مهندسی تولید

چرا منو تگ کردی احمق جون! مگه ندیدی چقدر زشت افتادم!

اگر تا بحال این جمله را نشنیده‌اید پس اهل اینستاگرام‌ نیستید! اینستاگرام‌بازها مدام در حال پست کردن عکس، ویدئو و استوری هستند و دوستانشان را هم در پست‌هایشان تگ می‌کنند. اما این تگ کردن یعنی چه و به چه دردی می‌خورد؟ اصلا چجوری دوستانمان را تگ کنیم؟ من در این مقاله همه چیز درباره تگ کردن را به شما می‌گویم. با من همراه باشید!

تگ چیست؟

حتما دیده‌اید وقتی که لباس می‌خریم یک اتیکت مقوایی به آن آویزان است که نام برند روی آن حک شده است. به این اتیکت مقوایی تگ می‌گویند. تگ کردن در اینستاگرام هم همین معنا را دارد. تگ کردن در اینستاگرام یعنی شما به یک نفر اتیکت بزنید و نامش را روی آن بنویسید.

آیا تگ کردن همان منشن کردن است؟

هم بله و هم خیر!

اصطلاح تگ کردن زمانی استفاده می‌شود که شما می‌خواهید اسم کسی در عکس شما نمایش داده شود. اما منشن کردن بیشتر برای استوری و کامنت استفاده می‌شود. اما هر دوی آنها یک کار انجام می‌شوند و کاربران نیز معمولا این دو اصطلاح را به جای هم بکار می‌برند.

تگ کردن به چه دردی می‌خورد؟

زمانی که شما یک عکس، ویدئو یا هر محتوای دیگری در اینستاگرام منتشر می‌کنید که شخص دیگری هم در آن حضور دارد، می‌توانید او را در پست مذکور تگ کنید. دلیل این کار این است که مثلا اگر کسی عکس شما و دوستتان را دید و خواست بداند دوست شما کیست، متوجه شود. یا مثلا شما یک پروژه با همکارتان انجام داده‌اید و حالا می‌خواهید نتیجه پروژه را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. در این حالت همکارتان را در عکس تگ می‌کنید تا حقوق او در پروژه حفظ شود و همه بدانند که شما این کار را با هم انجام داده‌اید. تگ کردن در اینستاگرام به معنای معرفی کردن یک شخص است، حالا به هر دلیلی. کسی که یا در عکستان حضور داشته، یا عکس را از شما گرفته، یا می‌خواهید از او تشکر کنید. تگ کردن در اینستاگرام همچنین به معنای اطلاع دادن به یک شخص هم هست. اگر شما یک ویدئو بامزه در اینستاگرام دیدید و دلتان خواست که دوستتان هم آن را ببیند، او را زیر ویدئو در کامنتتان تگ می‌کنید تا آن را ببیند.

حتما دیده‌اید که کاربران در اینستاگرام از شما می‌خواهد که مثلا سه نفر از دوستانتان را زیر عکسشان تگ کنید تا به شما جایزه بدهند. این هم یکی از راه‌های مهم افزایش فالوور در اینستاگرام است. اما تنها زمانی موثر است که به صورت درست و اصولی انجام شود.

کجاها می‌توانم از تگ کردن در اینستاگرام استفاده کنم؟

شما می‌توانید دوستان خود و یا کاربران دیگر را در جاهای مختلف اینستاگرام تگ کنید مانند؛

  • عکس‌‌های خودتان
  • استوری‌هایتان
  • کپشن‌هایتان
  • و کامنت‌هایی که می‌گذارید

نکته : شما نمی‌توانید خودتان را در عکس‌های دیگران  تگ کنید.

نحوه تگ کردن در یک عکس چگونه است؟

برای تگ کردن افراد در عکستان، تا مرحله آخر آپلود کردن عکس پیش بروید. در مرحله آخر و قبل از اینکه آن را منتشر کنید، روی گزینه Tag People بزنید.

نحوه تگر کردن در اینستاگرام

در مرحله دوم روی چهره هر کدام از افراد که می‌خواهید ضربه بزنید. حالا آیکونی ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد شخص مورد نظر شما کیست؟

نحوه تگ کردن در اینستاگرام

اسم او را تایپ کنید و زمانی که پروفایل او در لیست نمایش داده شد، آن را انتخاب کنید.

تگ کردن در اینستاگرام

می‌بینید که اسم دوست شما به صورت تگ در عکس نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را منتشر کنید.تگ کردن در اینستاگرام

نحوه تگ کردن در کامنت چطور؟

امکان تگ کردن در یک ویدئو به صورت مستقیم، فعلا وجود ندارد. اما شما می‌توانید زیر ویدئو و در کپشن آن، فردی را تگ نمایید. نحوه تگ کردن در کامنت و کپشن کاملا یکسان است. نحوه تگ کردن در کامنت به این صورت است که برای تگ کردن تنها کافی است علامت @ را تایپ کنید و در ادامه‌ی آن، آیدی فرد مورد نظرتان را بنویسید.

آیا تگ کردن در استوری هم همین شکلی است؟

بله.

نحوه تگ کردن در استوری هم مانند نحوه تگ کردن در کامنت و کپشن است. به این معنی که باید در قسمت تایپ استوری، برای تگ کردن در استوری باید مانند نحوه تگ کردن در کامنت ، اسم کسی که می‌خواهید او را تگ کنید را بنویسید. اما یادتان باشد که اول اسمش حتما یک @ اضافه کنید.

نکته : گاهی اوقات اگر اسم فرد مورد نظر را با فونت کوچک بنویسید و یا آن را با دو انگشتتان بکشید و سایزش را کوچک کنید، تگ عمل نمی‌کند. یعنی دوستتان را منشن نمی‌کند.

نحوه تگ کردن در اینستاگرام

نمی‌خواهم کسی من را در عکس‌هایش تگ کند ! چکار کنم؟

اگر نمی‌خواهید کسی شما را در عکس‌هایش تگ کند، به صفحه اینستاگرام خود بروید و روی آیکون سه نقطه که مربوط به تنطیمات کامل اینستاگرام است ضربه بزنید. در قسمت تنظیمات قسمت Photos of you را باز کنید و کلید آن را خاموش نمایید. در این حالت هیچکس نمی‌تواند بدون اجازه شما، در عکسی تگتان کند. قبل از تگ شدن ابتدا برای شما یک درخواست می‌آید و در صورت جواب مثبت شما، در آن عکس تگ می‌شوید.

نحوه تگ کردن در اینستاگرام

۴ نکته مهم درباره تگ کردن به من می‌گویی؟

  1.  در اینستاگرام شما می‌توانید حداکثر ۲۰ نفر را در یک عکس تگ کنید.
  2. اگر کاربران بسیاری را در بازه زمانی کوتاه و پشت سر هم تگ کنید، اینستاگرام شما را برای مدت کوتاهی بلاک می‌کند.
  3. برای حذف کردن تگ خودتان از یک عکس، روی تگتان در عکس مورد نظر ضربه زده و گزینه Remove tag را لمس کنید.
  4. اگر می‌خواهید تگ شما روی عکس باشد، اما آن عکس در گالری اینستاگرامتان نباشد، روی تگتان در عکس مورد نظر ضربه زده و گزینه Keep in photos of you را خاموش کنید.
 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »