آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
راهنمای قفل کردن حساب اینستاگرام | آموزش Private کردن Instagram

شما هم جزء افرادی هستید که دوست ندارید پست‌هایتان را هر کسی ببیند؟ یا دوست ندارید هر کسی که بخواهد شما را دنبال کند؟ اگر اینطور باشید جای درستی آمدید چون در این مقاله می‌خواهیم قفل (Private) کردن صفحه اینستاگرام را قدم به قدم و به همراه تصویر یاد بگیریم! اصلا هم نگران نباشید چون بستن حساب کاربری اینستاگرام بیشتر از یک دقیقه هم طول نمی‌کشد!

با قفل (Private) کردن پیج اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

اکثر کاربران اینستاگرام از صفحه شخصی‌شان به عنوان یک آلبوم دیجیتال استفاده می‌کنند. حالا این یعنی چه؟ یعنی که ممکن است عکس و ویدئوهایی از خودشان داشته باشند که شخصی باشد و فقط یک سری افراد خاصی حق دیدن آن را داشته باشند. اگر شما هم از اینستاگرام اینگونه استفاده می‌کنید بهتر است که پیج خودتان را قفل کنید تا هر کسی نتواند به پست‌های شما دسترسی داشته باشد.

حالا اگر شما پیج خودتان را قفل کنید بقیه افراد چگونه می‌توانند پست‌های شما را ببینید؟ اگر حساب خودتان را خصوصی بکنید و بعد از آن کسی بخواهد پیج شما را ببیند باید درخواست دوستی به شما بدهد. این درخواست از طریق نوتیفیکیشن به شما نشان داده می‌شود و اگر شما این درخواست را بپذیرید، آن شخص به لیست فالوورهای شما اضافه خواهد شد. اما اگر این درخواست را رد بکنید آن شخص همچنان به پست‌های شما دسترسی نخواهد داشت.

حالا فرض کنید که شما ۱۰۰ تا فالوور دارید و یک دفعه‌ای تصمیم می‌گیرید که پیج‌تان را قفل کنید. تکلیف فالوورهای قبلی‌تان چه می‌شود؟ اگر این افراد قبل از اینکه پیج‌تان را قفل کنید فالوور شما باشند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و همچنان به پشت‌های شما را خواهند دید. ولی اگر می‌خواهید که این افراد هم پست‌های شما را نبینند می‌توانید آن‌ها را بلاک بکنید.

اتفاق دیگری که با قفل کردن پیج اینستاگرام می‌افتد این است که شما از فهرست جست و جوی هشتگ در اینستاگرام حذف می‌شوید. مثلا فرض کنید که شما طبیعت گردی رفته‌اید و چندتا عکس جذاب و خوشگل با هشتگ طبیعت گردی پست کرده‌اید. اگر صفحه شما عمومی باشد و شخصی هشتگ “طبیعت گردی” را جست و جو کند ممکن است که پست شما هم برای او نمایش داده بشود ولی اگر پیج خودتان را قفل کنید دیگر در این جست و جوها نمایش داده نمی‌شوید.

چگونه پیج اینستاگرام را قفل کنیم؟

حالا با چند قدم ساده و تصویری قفل کردن اینستاگرام را باهم مرور می‌کنیم. فقط چند دقیقه طول می‌کشد!

وارد اینستاگرام بشوید!

برای اینکه پیج اینستاگرام را قفل بکنید اول وارد آن بشوید. تمامی مراحل را به همراه عکس برای شما آورده‌ام تا خیلی راحت بتوانید صفحه اینستاگرام‌تان را خصوصی بکنید. بعد از اینکه وارد اینستاگرام شدید روی آیکون پروفایل‌تان لمس کنید تا وارد صفحه شخصی بشوید.

مرحله اول قفل کردن اینستاگرام: ورود به حساب کاربری

به صفحه شخصی خودتان بروید!

بعد از اینه وارد اینستاگرام شدید باید وارد صفحه خودتان بشوید. اینجا در بالای صفحه سمت راست علامه سه خط را می‌بینید. اگر روی این آیکون کلیک کنید وارد بخش تنظیمات حساب کاربری خواهید شد. البته این سه خط در آخرین ورژن اینستاگرام اضافه شده است و در ورژن قبلی، سه نقطه بود. اگر شما هم هنوز سه نقطه می‌بینید، بهتر است اینستاگرام‌تان را به روز رسانی بکنید.

مرحله دوم: ورود به صفحه شخصی حساب کاربری

بعد از اینکه روی آیگون سه خط کلیک کردید، صفحه دیگری در سمت راست گوشی شما نشان داده می‌شود. در این قسمت باید روی آیکون تنظیمات (settings) لمس کنید.

مرحله چهارم: لمس آیکون تنظیمات

همانطور که در بالا هم گفتم، این محیط مربوط به آخرین به روز رسانی اینستاگرام است و اگر محیطی که شما روی گوشی خودتان می‌بینید با این فرق دارد، حتما به روز رسانی انجام بدهید. در ضمن اگر یادتان باشد زمانی محیط اینستاگرام سیستم عامل آندروید با آیفون (ios) کمی تفاوت داشت ولی با به روز رسانی جدید دیگر این تفاوت از بین می‌رود. اما اگر شما از ورژن‌های قبلی هم استفاده می‌کنید هیچ عیبی ندارد! چون فقط کافی است که به دنبال گزینه تنظیمات یا همان settings باشید.

 

پیج اینستاگرام را قفل کنید!

بعد از اینکه روی آیکون سه نقطه لمس کردید وارد صفحه تنظیمات خواهید  شد. اگر همین صفحه را کمی به پایین بکشید عبارت “Private Account” را خواهید دید که یک دکمه هم جلوی آن قرار دارد. اگر رنگ این دکمه آبی باشد این یعنی حساب کاربری شما شخصی شده و به عبارت دیگر پیج اینستاگرام‌تان را قفل کرده‌اید.

همانطور که در عکس می‌بینید اگر این گزینه به رنگ آبی باشد به این معنی است که شما پیج‌تان را قفل کرده‌اید!

یاد گرفتید…؟

همان اول مقاله هم یادتان باشد گفتم که قفل کردن پیج اینستاگرام اصلا کار سختی نیست! حتی حدس می‌زنم که انجام این کار بیشتر از ۱ دقیقه وقت شما را نگرفته است! اگر در این مورد سوالی داشته باشید حتما برای ما بفرستید. در ضمن ممکن است شما جزء کاربرانی باشید که حساب اینستاگرام‌تان را از روی سیستم کامپیوتر مدیریت می‌کنید. اگر چنین وضعیتی دارید مکافی است در قسمت نظرات به ما بگویید تا آموزش قفل کردن پیج اینستاگرام با کامپیوتر را هم برای شما آماده کنیم.

 ارسال در حدود 6 ماه قبل  ادامه مطلب »