آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
افزایش ترافیک سایت با ۱۱ روش رایگان

افزایش ترافیک سایت یا افزایش بازدید سایت یکی از مهم ترین مهارت های ضروری برای هر صاحب سایت و یا وبلاگ می‌باشد. اگر سایت شما ترافیک و بازدید لازم را نداشته باشد، هیچ فروشی هم نخواهید داشت. در نتیجه منجر به کسب درآمد از اینترنت که معمولا هدف اصلی راه اندازی سایت می‌باشد نیز نخواهید بود. در این مقاله من ۱۱ روش رایگان افزایش ترافیک سایت به شما معرفی می‌کنم.

ما برای افزایش ترافیک سایت مان باید بصورت منسجم و مداوم کار و تلاش انجام دهیم. با اجرای این ۱۱ روش رایگان افزایش ترافیک سایت، شما میتوانید برای افزایش ترافیک وب سایت و بهبود میزان فروش تان از همین امروز شروع کنید.

برخی از این روشهای افزایش ترافیک سایت که در این مقاله معرفی کردم، در کوتاه مدت و برخی نیز در بلند مدت جواب می‌دهد.

افزایش ترافیک سایت با ۱۱ روش رایگان

۱-انتخاب عنوان مناسب جهت سایت

با توجه به اینکه عنوان سایت در نتایج گوگل دیده میشود پس بایستی عنوان مرتبط و جذاب انتخاب نمائید تا کاربران مشتاق به کلیک بر روی عنوان سایت شما شوند.

مطلب مکمل » عنوان سئو

 

۲- انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای هر مطلب

برای هر مطلب کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با موضوع نوشته شده انتخاب کنید تا مطالب شما در نتایج موتورهای جستجو پیدا شوند . استفاده از کلمات کلیدی مناسب میتواند سبب افزایش ترافیک سایت شود. ابزارهای پیشنهاد دهنده ی کلمات کلیدی زیادی وجود دارد که شما می توانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب با اهدافتان استفاده نمایید.

به عنوان مثال اگر دارای یک وب سایت مراقبت از حیوانات خانگی هستید، می توانید کلمات “مراقبت از حیوانات خانگی” را در ابزار مربوطه وارد کرده و کلمات کلیدی مرتبط برای استفاده در وب سایت تان را پیدا نمایید.

مطلب مکمل » کلمات کلیدی و استراتژی برندسازی

 

۳- انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی فیس بوک، تویتر، اینستاگرام و … بهترین مکان برای انتشار مطالب جذاب سایت شما و تبلیغ آن هستند. این روزها بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر برای افزایش ترافیک سایت استفاده می شود. به سولات افراد پاسخ دهید، به آنها توصیه های مفید و اطلاعات لازم را ارائه نمایید. تبدیل به یک عضو فعال در شبکه های اجتماعی شوید زیرا که در افزایش ترافیک سایت شما شگفتی می آفریند.

مطلب مکمل » هفت اصل مهم بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

۴- نوشتن مقاله برای سایتها و وبلاگها

برای سایر سایتها و وبلاگها مقاله بنویسید تا در سایتشان منتشر کنند. نوشتن مقاله آن اندازه که فکر می کنید هم سخت نیست و می تواند بطور شگفت انگیزی موجب افزایش ترافیک و بازدید سایت شما شود. نوشتن در مورد چیزهایی که در مورد آن می دانید، در واقع فقط بازگو کردن آن موارد به دوستانتان می باشد. اصلاً احتیاج به استفاده از کلمات فانتزی و بزرگ نیست، زیرا افراد بیشتر احتیاج به اطلاعات اساسی و مختصر و مفید دارند.

مطلب مکمل » تولید محتوای بهینه سازی شده

 

۵- معرفی در انجمن های گفتگو مرتبط با سایت شما

باید برای افزایش ترافیک و افزایش بازدید سایت تان با تالارهای گفتگو، انجمن ها و وب سایت های نظرسنجی، بیشتر در تعامل باشید. اگر بازدیدکنندگان وب سایت شما احساس نزدیکی و ارتباط بیشتری با وب سایت شما نمایند، آنها بازدید بیشتری از وب سایت شما خواهند داشت و زمان طولانی تری در آن صرف خواهند نمود.

کمی سرگرمی و تفریح مانند سرگرمی های رقابتی، بازی ها و… در وب سایت خود اضافه نمایید. به صورت هفتگی یا ماهیانه بازی و مسابقه اجرا نمایید. اجرای مسابقه برای یک ماه، می تواند هزاران بازدیدکننده به سایت شما هدایت کند و موجب افزایش ترافیک سایت شما شود.

نه روش رایگان برای افزایش ترافیک سایت

۶- تبادل لینک با سایت‌های هم‌تراز

شما می توانید با سایر سایتهای هم موضوع تبادل لینک کنید. اگر به دنبال افزایش رتبه سایت خود هستید بهتر است رتبه سایتی که با آن تبادل لینک میکنید از سایت شما بالاتر باشد.

مطلب مکمل » انواع لینک سازی

 

۷- ارسال نظر در سایت‌ها و وبلاگها

در سایر سایتها و وبلاگها نظردهی کنید و آنها را نیز به بازدید از سایت خود تشویق کنید. البته سعی کنید نظرات و مطالب خودتان را طوری بنویسید که جنبه تبلیغی نداشته باشد.

 

۸- ارائه خدمات رایگان

اقدام به ارائه مطالب و اطلاعات و گزارشات مفید در وب سایت تان نمایید و یا می توانید کتاب های الکترونیک به صورت رایگان در سایت تان عرضه نمایید که این کار میتواند به افزایش ترافیک سایت تان کمک کند. لینک وب سایت و دیگر اطلاعات تجاری خود را در این مطالب قرار دهید.

اجازه دهید که افراد بدانند که می توانند از وب سایت شما چیزهای مفیدی دریافت نمایند. می توانید این فایل ها را در پایین امضای ایمیل خود بیافزایید و یا در صفحات شبکه های اجتماعی خود ارسال نمایید. مطمئن باشید قبل از اینکه خودتان خبردار شوید، مطالب و گزارشات مفید شما می تواند در سراسر وب، روزانه ترافیک جدیدی برای سایت شما ایجاد نماید.

 

۹- برای سایت خود نقشه ایجاد نمایید

برای وب سایت خود نقشه سایت ایجاد نمایید و آن را در گوگل ثبت نمایید. نقشه سایت شما به موتورهای جستجو اجازه دسترسی بیشتری به صفحات وب سایتتان خواهد داد. در نتیجه در جستجوهای افراد، صفحات وبسایت شما بسیار ساده تر پیدا خواهد شد.

یک امضای ساده با یک توضیح یک‌خطی در مورد مزایای اصلی خدمات خود تهیه کنید. این امضا را می‌توانید زیر هر ایمیلی که می‌فرستید قرار دهید. حتی می‌توانید ایمیل‌هایی با مطالب مرتبط تهیه کنید و با امضای خودتان پخش کنید. دقت کنید که این ایمیل‌ها وقتی دست‌به‌دست فوروارد شوند تعداد خیلی بیشتری از علاقه‌مندان تبلیغات‌تان را خواهند دید. دقت کنید که احتمالا دوستان کسانی که به کارتان علاقه‌مند هستند و ایمیل فوروارد شده به دستشان می‌رسد نیز احتمالا به کارتان علاقه‌مند خواهند بود.

از فضای تبلیغاتی سایت‌تان برای تبلیغ سایت دیگری استفاده کنید و از آن سایت بخواهید که تبلیغ سایت شما را در سایت خود قرار دهد. این کار چیزی شبیه تبادل لینک است ولی به جای لینک احتمالا یک بنر تبلیغاتی رنگارنگ را تبادل می‌کنید.

نتیجه‌گیری:

از این ۱۱ راهکار موجود در این مقاله استفاده کنید و به آن ایده های جدید بیافزایید و یا ترکیبی از این ایده ها ممکن است برای شما بهتر باشد. افزایش ترافیک سایت و افزایش بازدید سایت به راحتی ایجاد نمی شود و تنها با کار سخت و تلاش شما و استفاده از ایده های جدید بوجود خواهد آمد. برای افزایش ترافیک سایت برنامه‌ریزی کنید و هر روز یکی از این راهکارها را پیاده سازی کنید و بعد از ۹۰ روز از افزایش ترافیک سایت تان شگفت زده خواهید شد.

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »